SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

SENIORI POZOR !

 17.08.2022

SENIORI POZOR !

     Vzhľadom nato, že celoslovensky pribúdajú prípady trestnej činnosti páchanej na senioroch, kedy podvodníci oklamú seniorov tak, že ich telefonicky kontaktujú v ktorúkoľvek dobu počas celého dňa s úmyslom vylákať od nich celoživotné úspory, polícia opätovne upozorňuje seniorov, aby si dávali pozor.

     Podvodníci do svojich legiend zapojili aj pracovníkov Slovenskej pošty, kde sa páchateľ v telefonickom rozhovore najskôr predstaví ako zamestnanec Slovenskej pošty a opýta sa seniora, či má vydať z peňazí alebo rozmeniť, aby mu mohol vrátiť preplatok a následne ukončí hovor. Vzápätí zavolá späť a predstaví sa ako pracovník kriminálnej polície a povie seniorovi, že je v nebezpečenstve a polícia ho spolu s jeho majetkom chce chrániť, preto má všetku svoju hotovosť, cennosti a zlaté šperky dať do tašky a následne vyhodiť von z okna alebo z balkóna.

     Naďalej však používajú legendu, v ktorej sa  seniorom predstavujú ako príbuzní a známi alebo ako lekári, či policajti. Následne im oznámia, že ich príbuzný zavinil dopravnú nehodu, je hospitalizovaný v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode odhryzol jazyk a potrebuje peniaze na úhradu škody, resp. peniaze pre poškodených, ošetrenie a neoznámenie prípadu polícii.

     Seniori, nedávajte svoje peniaze, cennosti šperky osobe, ktorú nepoznáte, ani keď Vám tvrdí, že je policajt alebo je to pre Vášho príbuzného, ktorý potrebuje pomoc. Kontaktujte políciu na čísle 158 alebo linku tiesňového volania 122.

    

     Apelujeme aj na príbuzných seniorov, aby komunikovali so svojimi staršími rodičmi a upozornili ich na podvodníkov.

OR PZ vo Svidníku


Zoznam aktualít: